5 potężnych bohaterów Marvela bez supermocy

22.01.2020

Cześć. 

Zapraszamy Was na przegląd kultowych bohaterów Marvela, którzy nie posiadają nadprzyrodzonych zdolności. Na potrzeby tego wpisu wybraliśmy potężną piątkę - godną komiksowych współbraci z supermocami. Oprócz profilu wspomnianych postaci pokażemy Wam również kilka świetnych łupów ze skarbca geeka, oczywiście na licencji Marvela. 

Do dzieła!

  1. Hawkeye

Na pierwszy rzut oka to zwykły gość, chociaż nosi kostium superbohatera. W komiksach ma nawet maskę i jest nieźle przypakowany. Biega z łukiem i strzałami, grając na supporcie w drużynie Avengersów. Niektórzy czytelnicy, widzowie, a nawet superbohaterowie (patrz: Deadpool) żartują z roli Hawkeye’a w ekipie potężnych herosów, ale bywają sytuacje, że precyzja i dyskrecja działania mistrza łucznictwa przynosi więcej pożytku niż dziki szał Hulka. Jego zdolności uwypuklone są przede wszystkim w komiksach. Clint Barton zawsze trafia, a dzięki swojej sile może wystrzelić dużą ilość strzał w krótkim czasie i na duże odległości. Biała broń nie ma przed nim tajemnic, trenował ciężko pod okiem wielkich osobowości. Możecie zatem wymienić jego łuk na shurikeny, a i tak powali przeciwnika. To połączenie atlety i wojownika. Hawkeye’a da się lubić, zwłaszcza gdy uświadomimy sobie, że po bohaterskiej pracy wraca do żony i dzieci. Jeśli nie znacie całej historii Bartona, zanotujcie sobie chociaż, że to postać warta uwagi i szacunku fanów uniwersum.

 

 

 

  1. Black Widow

Filmowa historia Natashy Romanoff niebawem ujrzy światło kinowe. Do tego czasu na pewno zdążymy zdradzić Wam niejedną komiksową ciekawostkę o tej postaci, dzisiejsze informacje potraktujcie więc jako słowo wstępne. Black Widow od wczesnych lat szykowała się do roli szpiega. Pierwszy raz szeregi  KGB opuściła po spotkaniu na swej drodze Logana i Steve'a Rogersa. Nie był to jednak koniec jej pracy szpiegowskiej dla wrogich mocarstw. Dopiero romans i przyjaźń z Hawkeyem sprowadziły pannę Romanoff na łono Avengersów, ale nie obyło się bez dramatów po drodze. Twórcy postaci wykreowali Black Widow na twardą i piękną wojowniczkę. Natasza specjalizuje się w sztukach walki, jest doskonałym szpiegiem, żołnierzem, specjalistką od broni. Nie posiada nadprzyrodzonych  zdolności, ale w wyniku długotrwałego zażywania środków chemicznych (element szkolenia) zwiększyła się jej odporność, a proces starzenia zwolnił do minimum. Komiksowym akcesorium Natashy są zaawansowane technologicznie bransoletki "widow's bites", które neutralizują wroga ładunkami elektrycznymi i w razie potrzeby zawierają zestaw linek z wyciągarką. Dla Black Widow charakterystyczny jest także pas wypełniony podręczną bronią i ładunkami wybuchowymi.  

 

  1. Punisher

Maria Elizabeth Castle (żona - nie żyje), Lisa Barbara Castle (córka - nie żyje), Frank David Castle (syn - nie żyje)... Tak oto powstał Punisher. Do tragedii Franka Castle'a doprowadził szereg nieszczęśliwych zbiegów okoliczności. W ich tle odnajdziecie porachunki mafii i przekręty narkotykowe. Zemsta na bandziorach nie przyniosła jednak ukojenia naszemu bohaterowi, zapoczątkowała jednak wielką, nowojorską czystkę kryminalnego półświatka. Punisher wymierza sprawiedliwość na własną rękę i robi to bardzo skutecznie, mimo iż nie posiada żadnych supermocy. Jest za to świetnie wyszkolonym ex-żołnierzem sił specjalnych USA ( Zielone Berety, Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych). Jest ekspertem w zakresie broni palnej i materiałów wybuchowych. Potrafi też w idealnym stopniu dopasować swoje uzbrojenie do otoczenia i warunków misji. Punisher to trudny przeciwnik w walce wręcz, także noże nie mają przed nim tajemnic. Jest uparty, nieprzejednany, silny, wytrzymały… i nie ma już nic do stracenia. To czyni z niego wyjątkowo niebezpiecznego przeciwnika. 

 

 

  1. Rocket Racoon

Kolejna postać jest nieco dyskusyjna jeśli chodzi o supermoce. Z perspektywy typowego szopa z pewnością Rocket Racoon posiada nietypowe umiejętności, takie jak zwiększona inteligencja, zdolność mowy i poruszanie się na dwóch łapach. Z perspektywy homo sapiens sapiens to po prostu diablo sympatyczny ssak z rodziny szopowatych - uczłowieczony dzięki inżynierii genetycznej. Pomimo iż klnie jak szewc i jest doskonałym strategiem, zachował też cechy charakterystyczne dla swojego gatunku: doskonały węch i łowieckie zdolności. Rocket Racoon został także wyszkolony w walce wręcz, pilotażu statków kosmicznych i w posługiwaniu się bronią palną. Fani lubią go natomiast za cięty język i sarkastyczny humor. 

 

  1. Iron Man

Na koniec zostawiliśmy sobie największą gwiazdę tego zestawiania, czyli Tony’ego Starka.  Mocą naszego bohatera jest z intelekt, który idzie w parze z bogactwem. Dzięki temu połączeniu mógł narodzić się Iron Man, czyli jedna z najbardziej kultowych postaci uniwersum Marvela. Stark stworzył na swoje potrzeby cybernetyczną zbroję, która daje mu nadludzką siłę, nieustanny dostęp do podręcznego arsenału i zdolność latania. Tony, stając się Iron Manem kontroluje zbroje z poziomu interfejsu zamontowanego w hełmie. Systemem operacyjnym skorelowany jest tu również ze sztuczną inteligencją, która pomaga bohaterowi analizować bieżącą sytuację i podejmować kluczowe decyzje w czasie misji. Warto dodać, że podstawowa wersja zbroi ma także rozszerzenia i warianty służące do podróży kosmicznych, czy eksploracji głębinowych. Więcej informacji o Iron Manie znajdziecie w naszych wcześniejszych wpisach. Jeśli te materiały z ciekawostki gdzieś wam wcześniej umknęły, koniecznie zerknijcie tutaj i tutaj.

 

 

Na dzisiaj to tyle. 

Wrócimy z kolejną porcja ciekawostek i nowymi gadżetami już niedługo!

 

Newsletter