Vader_pics

Wiele twarzy Vadera . Przegląd łupów.

08.08.2019

Cześć. Dziś zapraszamy Was na przegląd GooLootowej sekcji Star Wars w poszukiwaniu najfajniejszych koszulek z lordem Vaderem. Odświeżymy sobie także informacje o tej kultowej postaci i przywołamy kilka najlepszych ciekawostek z Ciemnej Strony Mocy.

 

Star Wars Pop Vader T-shirt

 

Przy okazji koszulki z “małym” POP Vaderem warto przypomnieć okoliczności narodzin Anakina. Według mitologii filmowej bohater nie miał ojca. Matka Vadera - Shmi Skywalker - zaszła w ciążę w wyniku niezwykłej kumulacji midichlorianów składających się na czystą Moc. W komiksowych zeszytach możecie jednak znaleźć alternatywną wersję tej historii. Według niej to Imperator Palpatine zaszczepił w Shmi nowe życie, szykując do ataku swoją najgroźniejszą broń - Lorda Vadera. 

 

Star Wars - Vader Puff T-Shirt

 

Orbitalna Stacja Bojowa DS-1 potocznie zwana Gwiazdą Śmierci nierozerwalnie związana jest z postacią Vadera. Nic dziwnego! Ta kultowa broń Imperium budowana była pod czujnym nadzorem Mrocznego Lorda. Tu uśmiercił kilku pracowników, tam kilku postraszył i prace szły sprawnie. Obie odsłony Gwiazdy Śmierci stały się także  miejscami ważnych pojedynków. To tutaj gniewny Anakin zabił swojego byłego mistrza Obi-Wana, ale także rozliczył się z Imperatorem, powracając na Jasną Stronę Mocy. 

 

Star Wars Troopers Pocket Polo

 

Przedstawiamy koszulkę polo z odległej galaktyki. Znajdziecie na niej grupę białych żołnierzy Imperium wraz z mrocznym dowódcą. Oto Lord Vader i jego Vader's Fist, czyli 501 legion szturmowców, szykujący się do czystki Rycerzy Jedi na Coruscant… Miłośnicy Star Wars powołali nawet organizację fanowską na ich cześć. 501 Legion Fanów został założony w USA i liczy obecnie ponad 13 000 członków z około 40 państw. 

 

Star Wars - Vader DTG 

Łapcie koszulkę z maską Vadera (dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych). Hełm był charakterystycznym element całej zbroi.  Umieszczony na ciężkim kołnierzu, osłaniał wrażliwe elementy urządzeń oraz krył blizny na głowie Anakina. Nie zapominajmy jednak, że oprócz epickiego wyglądu maska miała przede wszystkim  podtrzymywać funkcje życiowe Lorda Vadera i umożliwiać mu odbieranie bodźców słuchowych i wzrokowych. Po aferze na Mustafar nie było innego wyjścia. Maska to też ważny element łączący współczesną sagę z klasyczną trylogią. Obecnie jest w posiadaniu Kylo Rena. Ekskluzywne materiały poprzedzające Przebudzenie Mocy tłumaczą jej obecność w filmie. Maska przetrwała dzięki kapitanowi szturmowców, który dowodził oddziałem w bitwie o Endor i brał udział w pogrzebie Vadera. To on zachował maskę na pamiątkę dawnej potęgi.  

 

Star Wars - Propaganda T-shirt

He can't do it alone! Wiemy to nie od dziś. Warto jednak przypomnieć, że w filmową postać legendarnego Vadera wcielają się aż 4 osoby. Swoją majestatyczną posturę Darth zawdzięcza kulturyście. David Prowse został wybrany do roli Wielkiego Złego ze względu na swoją imponującą budowę ciała. Niestety ani jego głos, ani talent aktorski nie zdały egzaminu przy kręceniu klasycznej sagi. 

Głos Vaderowi podłożył więc aktor James Earl Jones, nadając mu niezapomnianą głęboką i mroczną barwę. Sebastian Shaw wcielił się w postać mrocznego Anakina w scenie bez maski w VI epizodzie. Scena ta była bardzo ważna dla całej produkcji i wymagała doświadczenia aktorskiego. Shaw przejął więc postać na 2 minuty i od tego momentu to właśnie on był najbardziej kojarzony z rolą  Vadera. 

W tym zestawieniu możemy przywołać jeszcze jedno nazwisko kaskadera Boba Andersona, który wcielił się w postać Vadera przy wymagającym zręczności pojedynku na miecze świetlne. 

 

Star Wars Vader Red Puff T-shirt

 

Ostatni w zestawieniu wyłania się Vader i symbole potęgi Imperium. Kiedy Wielki Kanclerz Palpatine - Mroczny Lord Sithów - przejął władzę w Republice i ustanowił się Imperatorem rozpoczęły się wieloletnie starania o porządek w Galaktyce. Po zakończeniu klasycznej trylogii wydawało się, że Vader przywrócił naturalny stan rzecz, ale nowe części podsyciły animozje. Do tego śmiech PALPATINE'a (!) w zajawce IX epizodu zaintrygował fanów na całym świecie. Kto wie, skoro takie powroty w uniwersum są możliwe, być może przyjdzie nam kiedyś przywitać się ponownie z Anakinem...

Niech moc będzie z Wami. Owocnego łupienia!

Newsletter