Tymczasem u Marvela...

01.10.2018

Wieści, wieści, wieści, czyli podsumowujemy bieżące doniesienia z Waszego ulubionego uniwersum superbohaterów. Jesień leniwie wkroczyła na salony, ale u Marvela niezły ruch w interesie i praca wre. Zobaczcie, co nowego dowiedzieliśmy się o nadchodzących produkcjach filmowych ze świata komiksowych herosów.

Disney Awards podało do wiadomości fanów, że film Black Panther będzie miał szansę na zdobycie kilku statuetek podczas najbliższej gali rozdania Oscarów. Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepsze kostiumy do tego nominacje aktorskie i  muzyczne. Czemu nie! Film, jak pamiętacie, bił rekordy popularności, a to nie bierze się znikąd. Produkcja była naprawdę dobrze skrojona i pomimo chłodnego stosunku Akademii Filmowej do ekranizacji komiksowych, znamy przecież wyjątki… Wystarczy wspomnieć chociażby nagrodę dla Heatha Ledgera jako Jokera z The Dark Knight.

Lada moment lecimy do kina na Venoma. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 5 października i w tych okolicach oscylują też inne kraje. Ciekawi jesteśmy, czy spełnią się przewidywania odnośnie zarobków produkcji. W sieci mówi się nawet o najlepiej zarabiającej premierze październikowej w historii kina (szacunkowe zyski z otwarcia to ponad 60 milionów w weekend). Do przebicia w tej kategorii są m.in. Grawitacja i Marsjanin. A Wy? Idziecie? Na zachętę łapcie świeżutki klip promocyjny, mocno motocyklowy.

 

Mamy także kolejne doniesienia na temat planowanej produkcji filmowej o Czarnej Wdowie. Raczej nieoficjalne, ale jakoś specjalnie niedementowane. Strona Production Weekly podała bowiem wieści jakoby powstający film miał skupiać się na losie Natashy, żyjącej w USA 15 lat po upadku ZSRR. Biorąc pod uwagę informacje, które posiadamy obecnie na temat filmowej Black Widow, te przecieki nie powalają, ale przynajmniej wiemy, że temat się kręci. Produkcja ma już także reżysera, i to kobiecego reżysera, Cate Shortland. Za scenariusz odpowiedzialny będzie natomiast Jac Schaeffer. Póki co - czekamy.

Ciekawi jesteście, co tam słychać na planie Avengers 4? Kto żyje, kto zmartwychwstał, kto na zawsze zostanie wymazany z uniwersum Marvela? Tak daleko nasze macki informacyjne niestety nie sięgają, a szkoda, bo chętnie zaspokoilibyśmy już ciekawość. Wiemy już natomiast, że swoją pracę na planie filmowym zakończyła m.in Evangeline Lilly (Hope van Dyne / Osa). Także Hemsworth piorunem ogarnął prace przy dokrętkach. Pesymiści twierdzą, że jest to związane z wygaszaniem roli Chrisa po Avengers 4 (koniec kontraktu), optymiści natomiast stwierdzają, że aktor w swej doskonałości szybko i bez zbędnych dubli uporał się ze swoją pracą.

Przypominamy Wam, że na magazynie Good Loota mamy pokaźna półeczkę z Avengersami i całą odrębna kolekcję gadżetów dedykowaną Infinity War. Warto tam zaglądać, aby umilić sobie czekanie do majowej premiery 4. 


Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że niektórzy bohaterowie MCU mogą dostać swoje telewizyjne produkcje na platformie streamingowej Disneya. Wytypowano już nawet dwójkę szczęśliwców, którzy pójdą na pierwszy ogień. Fani Marvela nie mogą narzekać, wskazano bowiem na Lokiego i Scarlet Witch. Szczególnie zainteresowanych odsyłamy do tekstu źródłowego na Variety: https://variety.com/2018/film/news/loki-scarlet-witch-tv-series-marvel-disney-streaming-service-1202947551/

 

Ponieważ Disney rządzi obecnie niemal całą superbohaterską popkulturą, wszyscy zastanawiają się nad rozłożeniem akcentów w kolejnych latach pracy nad uniwersum Marvela. Po przejęciu wytwórni Fox fani wciąż zastanawiają się także nad losami X-Menów czy Fantastycznej 4. Na szczęście pojawiają się pierwsze przebąkiwania o kontynuacji kasowych tytułów i możliwych fuzjach. Póki co wyczekiwane premiery X-Men: Dark Phoenix oraz Gambita znów zmieniają daty wejścia na ekrany na 07.06.2019 dla Dark Phoenix i marzec  2020 dla Gambita. W tyle została także produkcja The New Mutants i planowana jest obecnie na sierpień 2019. Co się odwlecze…

Łapcie trailer X-Men: Dark Phoenix. Z tego co widać produkcja zapowiada się mega fajnie, więc nie ma opcji żeby odkładano ją w nieskończoność.

Dzięki za uwagę. Jesteśmy w kontakcie i pilnujemy żebyście byli na bieżąco.

XOXO

 

Newsletter