Przegląd najciekawszych gier 2018 - odsłona druga
Cześć. Wracamy z kolejną odsłoną naszego kwartalnika o premierach najciekawszych gier 2018. Przed Wami część druga, w której pod lupę bierzemy kwiecień, maj i czerwiec. Czuje wiosenny powiew nowości?
Kwiecień
W pierwszych dniach kwietnia będziecie mogli znowu odwiedzić świat Skyrima.The Elder Scrolls V: Skyrim VR na PC zadebiutuje 3 kwietnia, czyli niespełna rok od premiery na PS4. To specjalna odsłona znanego cyklu, opracowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Warto dodać, że tytuł zapewnia dostęp do pełnej zawartości podstawowej wersji gry i wydanych po jej premierze oficjalnych rozszerzeń Dawnguard, Hearthfire i Dragonborn.
W kwietniu dostaniecie też ciekawą strategię związaną z rolnictwem, uprawą ziemi, hodowlą zwierząt, rozbudową obiektów w obejściu. Farm Manager 2018 brzmi jak dobra zabawa na rodzimym podwórku. Już 6 kwietnia możecie zająć się przeobrażeniem małego gospodarstwa w rolniczego giganta.
Lubicie dwuwymiarowe platformówki w mroczny klimacie? Jeśli tak, koniecznie musicie sięgnąć po krajowy tytuł Dream Alone. Gracz rozpoczyna przygodę w małej wiosce pogrążonej w tajemniczej choroby. Wciela się w postać młodego chłopca, który - niczym w baśni - wyrusza w drogę, szukając sposobu na powstrzymanie epidemii. Gra dostępna od 12 kwietnia.
Kolejny kwietniowy tytuł, również od polskiego studia, to symulator budowlańca. House Flipper pozwala graczowi wcielić się w kupca polującego na zniszczone mieszkania. W kolejnym etapie nieruchomości trzeba wyremontować i sprzedać z jak największym zyskiem, a pieniądze z transakcji zainwestować w rozwój biznesu. Tytuł dostępny na PC od 12 kwietnia.
20 kwietnia Ubisoft wypuszcza spod swych skrzydeł kosmiczną strzelankę Space Junkies. Gracz w czasie rozgrywki dołącza do zawodów w przestrzeni kosmicznej, obarczonych dużym ryzykiem śmiertelności. W czasie owych Dirty Bowl gracze walczą w starciach 2 na 2 lub 1 na 1. Jest jedno ale… Gra wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej HTC Vive lub Oculus Rift.
Frostpunk to kolejny wyczekiwany tytuł z wiosennej listy gier. Postapokaliptyczna strategia z elementami steampunkowymi, rozgrywająca się w czasie rzeczywistym, do rąk graczy trafi 24 kwietnia. Twórcy proponują alternatywną wersję XIX-wiecznego świata skutego lodem, zmierzającego ku zagładzie ludzkości. Zapowiada się ciężka walka o przetrwanie, oparta na trudnych wyborach.
Maj
Kolejny miesiąc rozpoczynamy strategią w średniowiecznym klimacie. Total War Saga: Thrones of Britannia, czyli pierwszy spin-off cyklu Total War wjeżdża na PC 3 maja. Znajdziecie tu mechanikę charakterystyczną dla serii, wysoką jakość grafiki i dbałość o detale oraz fabułę osadzoną na wewnętrznym konflikcie królestwa. Szykuje się walka o władzę i wpływy, czyli typowe problemy z IX wieku.
Conan to postać, z którą zawsze miło skrzyżować swoje drogi, oczywiście jedynie w celach rozrywkowych. 8 maja będziecie mieli okazję wkroczyć do uniwersum Conana Barbarzyńcy dzięki grze na PC Conan Exiles. Rozgrywka oferuje graczom otwarty, różnorodny świat i przygodę nastawioną na survival. Zabawę rozpoczynamy z pustymi rękami w niegościnnym otoczeniu, ale przy odrobinie sprytu, szybko możemy przejąć kontrolę i wywalczyć sobie silną pozycję w świecie pełnym fantastyki.
Wiosna sprzyja fanom Warhammera 40k. Od 11 maja gracze będą mogli wcielić się w postać inkwizytora w tytule Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr. Czeka na nich dobrej jakości RPG akcji z szerokim światem do eksplorowania, ciekawe misje i hordy przeciwników. Twórcy opracowali 3 tryby przygody: rozgrywkę jednoosobową, tryb Inquisitorial Campaign (maks 4 graczy) oraz tryb rywalizacji oparty na budowaniu fortec, co kto woli!
Ancestors Legacy to gorący tytuł na majowej liście premier. Jest to gra typu RTS, osadzona w średniowieczu, wśród czterech frakcji (Słowianie, Germanie, Anglosasi, wikingowie). Gracze będa mogli poprowadzić rozgrywkę jednoosobową lub skorzystać z trybu multiplayer, za każdym razem chłonąc ducha epoki i historyczną specyfikę danych grup. Atrakcyjny wydaje się również ruch kamery w czasie trwania przygody, czyli widok pozwalający na obserwację pola bitwy z perspektywy wojownika.
Nadciąga fala zombie wraz z drugą częścią popularnego tytułu State of Decay na PC. Gra osadzona jest w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez umarlaków. Dwójka nie przynosi wielkich zmian w trybie rozgrywki. Gracze ponownie będą musieli wykazać się umiejętnościami pozwalającymi na przetrwanie grupie ocalałych. Przygotujcie się na budowanie kryjówek, gromadzenie zapasów i obronę przed hordami żywych trupów. Nowością jest natomiast wprowadzenie do przygody trybu multiplayer - zawsze miło.
Na końcu majowej listy ląduje remaster znanego tytułu RPG. 25 maja fani Dark Souls dostaną odświeżoną wersję swojej ulubionej gry. Przygoda powraca po 7 latach w ulepszonej oprawie graficznej, z opcją wysokiej rozdzielczości i z poprawionymi animacjami - w opcji maks gra działa nawet w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. A jeśli chodzi o samą przygodę, cóż... Kto grał, ten wie. Kto nie grał, teraz ma szansę nadrobić zaległości.
Czerwiec
Czerwcową listę rozpoczynamy tytułem Vampyr. To typowe RPG akcji, ale o charakterystycznym, mrocznym zabarwieniu. Na pierwszy plan rozgrywki wysuwa się dwóch bohaterów - chirurg Jonathana E. Reida oraz miasto, w którym szaleje zaraz - Londyn. Sytuację komplikuje fakt, że bohater zostaje przemieniony w wampira i od tego czasu musi zmagać się ze swoją mroczną naturą. W konsekwencji gracz będzie musiał podjąć szereg trudnych wyborów, kogo ocalić, a z kogo spić krew.
Znajdziecie czas na interesującą strategię z dinozaurami w tle? Jurassic World: Evolution, bazując na filmowym dorobku tytułu, pozwala graczom wcielić się w rolę zarządcy Parku Jurajskiego. Celem gry jest zdobywanie funduszy na rozwój tytułowego obiektu, dbanie o marketing miejsca, turystów i kontrolę zgromadzonych gatunków. No i tym razem powinno obyć się bez dramatu…
Jeśli podobał Wam się RPG Darkest Dungeon z 2016 roku, to mamy dobrą wiadomość. W czerwcu pojawi się rozszerzenie do tego tytułu: The Color of Madness. Jeśli więc przyjdzie Wam ochota na horror w stylu Lovecrafta, na tę pozycję warto zwrócić uwagę. Gra nie stanowi jednak samodzielnej przygody, wymagane jest posiadanie wersji podstawowej.
Po czterech latach od części pierwszej do wyścigu o puchar fana staje gra The Crew 2. W czasie rozgrywki gracze będą mieli sposobność zasiąść za kółkiem samochodowym, ale nie tylko. Do produkcji dołączają kolejne wehikuły: motocykle, samoloty i łodzie. Będzie w czym wybierać. Jest to typowa produkcja massive online multiplayer z
wielkim, otwartym światem, obejmującym obszar USA.
Będąc już przy trybie multiplayer… W czerwcu, na swoją oficjalną premierę, zaprasza Quake Champions. Wybrańcy z wczesnym dostępem do rozgrywki mogli testować grę już od sierpnia zeszłego roku, a teraz pora na masową skalę uciechy. O serii z jaką związana jest gra nie trzeba wiele mówić. Wspomnimy tylko, że nowa odsłona strzelanki nawiązuje bezpośrednio do kultowej gry Quake III: Arena, więc przygotujcie się na ciężkie pojedynki w trybie wieloosobowym. Reasumując, ta część gry została stworzona z myślą o entuzjastach e-sportu.
Na ostatnią pozycję naszego wiosennego przeglądu wskakuje tytuł Scorn. Produkcja zapowiada się kusząco. Łączy w sobie elementy horroru, mrocznej fantastyki i sztuki malarskiej, gdyż wizualna strona gry i jej specyficzna atmosfera inspirowana jest twórczością
szwajcarskiego malarza H.R. Gigera. Gracz zostaje wrzucony do świata nierzeczywistego, odrealnionego niczym senny koszmar. Celem przygody jest eksploracja terenu, rozwiązywanie tajemniczych zagadek, a także walka. Cała koncepcja nie trąci banałem - tytuł wydaje się godny sprawdzenia.
Na tym kończymy drugi kwartał listy najciekawszych gier 2018 roku. Jeśli przegapiliście wcześniejszy wpis, koniecznie sprawdźcie tytuły, które nie powinny przejść Wam koło nosa.
https://goodloot.pl/blog/przeglad-najciekawszych-premier-gier-2018-odslona-pierwsza
Miłego klikania.
A my wracamy do Was w trzecim kwartale z nowymi, gorącymi produkcjami.