sonic_filmy

Premiery kinowe 2020: styczeń i luty

08.01.2020

Gdy opadł już kurz po nowych Gwiezdnych Wojnach i stajemy w obliczu pustki, warto zastanowić się, jakie premiery filmowe przed nami. W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy zestawienie tytułów, które umilą nadchodzące zimowe miesiące i otworzą kalendarium kinowych emocji na rok 2020. 

Możemy nazwać to dziwnym trafem lub zabawnym zbiegiem okoliczności, ale w styczniu i w lutym czeka na nas niezły zwierzyniec produkcyjny: koty, psy, jeże, ptaki i na deser lekarz weterynarii… Zresztą zobaczcie sami. 

Cats/ Koty

premiera:  3 stycznia 2020 

Filmowa wersja kultowego musicalu trafia do kin. W obsadzie znajdziecie głośne nazwiska takie jak Taylor Swift, Jennifer Hudson, Judi Dench, czy nasz ulubieniec Ian McKellen. Jednak film trafił do naszego zestawienia nie ze względu na obecność Gandalfa, a z powodu zastosowania animacji komputerowej zamiast kostiumów. To będzie największa ciekawostka tej produkcji i być może jej największa bolączka. W każdym razie trzeba sprawdzić na własnej skórze. Meow!

Psy 3. W imię zasad

premiera:  17 stycznia 2020

Co tu robią “Psy” zapytacie? Nie mogliśmy się powstrzymać, żeby o nich nie wspomnieć. Co prawda film Pasikowskiego reprezentuje gatunek filmowy, o którym rzadko wspominamy na naszym blogu, ale… trzecia część tej produkcji i to w oryginalnym składzie brzmi trochę jak science fiction. Zobaczcie trailer i zdecydujcie, co począć z tym tytułem. 

Dolittle / Doktor Dolittle

premiera:  17 stycznia 2020

Nieustraszony doktor wyrusza w podróż na mityczną wyspę… Nie jest to jednak zwykły doktor, tylko postać grana przez Roberta Downey Jr.  Domyślacie się więc, że Dolittle w tym wydaniu będzie nieustraszony, zabawny i charyzmatyczny. Do tego spodziewamy się pięknej animacji i wzruszających relacji ze zwierzęcymi przyjaciółmi doktora. 

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

premiera: 7 lutego 2020

Ostra jazda w uniwersum DC z mocnym, feministycznym akcentem! Pokręconą historię emancypacji Harley Quinn snuje sama Harley Quinn w charakterystyczny - przerysowany i nonszalancki - sposób. To także opowieść o babskiej solidarności i wielkiej zadymie w sercu Gotham. Obok hipnotyzującej Margot Robbie (jako Harley) w produkcji zobaczycie także Ewana McGregora w złowieszczym wydaniu (jako Roman Sionis / Czarna Maska).


Sonic. Szybki jak błyskawica

premiera: 28 lutego

Po fali krytyki jaka spadła na twórców Sonica za jego filmowy wygląd, fani dopięli swego. Premierę filmu przesunięto i poprawiono animacyjne niedociągnięcia. Różnica jest kolosalna! Tytułowy bohater powrócił do swojego kanonicznego wyglądu z gier. Widzowie będa więc mogli w spokoju cieszyć sie przygodami bohatera i obecnością Jima Carreya jako Doktora Ivo Robotnika 

Dzięki za uwagę. Udanych seansów! 

xoxo

Newsletter