Newsy z filmowego świata Marvela

06.02.2020

Cześć! 

W dzisiejszym wpisie podsumujemy dla Was nowe doniesienia o naszych starych znajomych. Jak wiecie, filmowych bohaterów Marvela czeka w tym roku ciężka praca. Kilka seriali jest już w produkcji, a następne pomysły czekają na swoją kolej. Podobnie sytuacja wygląda na planie kinowych projektów.

Ale, ale, nie wszystko na raz…

Zaczynamy od nowego (lutowego) spotu z Super Bowl, w którym znajdziecie zapowiedź nadchodzących produkcji czyli “The Falcon and the Winter Soldier”, “WandaVision” i “Loki”. Musicie koniecznie zobaczyć ten materiał, bo to prawdziwa perełka dla fana. Zwłaszcza retro-wstawki o parze superbohaterów wyglądają zachęcająco. Jeśli przyjrzycie się dokładnie mikroopowieści z “Vision residence” możecie dostrzec w pewnym momencie dwa dziecięce smoczki, a później kolorowe rysunki na lodówce w kuchni Państwa Vision. Być może w serialu pojawią się więc bliźniaki Billy i Tommy, którzy na kartach komiksu zasilają w młodzieńczych latach skład Young Avengers.

Przypomnimy Wam jeszcze daty premier wszystkich trzech seriali na Disney+.

“The Falcon and the Winter Soldier” - sierpień 2020

“WandaVision” - grudzień 2020

“Loki” - 2021 (miesiąc nieznany)

 

Informacje o miesiącach premier to zresztą świeża sprawa - zdradził je prezes Disneya - Bob Iger. Przy tej okazji wyznał także, iż poza wymienionymi tytułami na chwilę obecną jest jeszcze siedem innych seriali Marvela na różnych etapach produkcji. Co jest bardzo ciekawą informacją, bo do tej pory wiedzieliśmy zaledwie o 5, czyli “She-Hulk”, “Hawkeye”, “Ms Marvel”, “Moon Knight” oraz “What If... ?” Na chwilę obecną o pozostałych dwóch projektach nie wiemy nic, pojawiają się natomiast pierwsze spekulacje, że będą to produkcje dokumentalne o uniwersum. Zobaczymy.

Przejdźmy jeszcze na chwilkę do produkcji długometrażowych.

W styczniu fani X-Menów mogli obejrzeć najnowszy trailer odkładanego wielokrotnie już filmu “The New Mutants”. Przypominamy, że całe zamieszanie wokół premiery związane było z przejmowaniem przez Disneya projektów 20th Century Fox.

Tak naprawdę nie mogliśmy mieć pewności, czy film w ogóle ujrzy światło kinowe, ale wychodzi na to, że kwietniowa premiera tytułu pozostaje bez zmian. W pierwotnym zamyśle film miał czerpać garściami z horroru, ale kategoria wiekowa PG-13 sugerowałaby raczej

coś innego. Najlepiej zobaczcie trailer i osądźcie sami (na pewno jest ciemno i słychać sporo krzyków…) https://youtu.be/W_vJhUAOFpI

W styczniu dowiedzieliśmy się, że Christian Bale prowadzi rozmowy z twórcami filmu „Thor: Love and Thunder”. Co? Aktor odpowiedzialny za prawdopodobnie najlepszą kreację Batmana w uniwersum Marvela? Zapewne wielu z Was przecierało oczy ze zdumienia (albo robi to teraz)! My też byliśmy zaskoczeni, ale raczej pozytywnie. Teraz pojawiają się spekulacje kogo Bale może zagrać w zbliżającej się produkcji. Najbardziej prawdopodobna teoria wskazuje na złoczyńcę, oponenta o pozaziemskim pochodzeniu. Kiedy dowiemy się szczegółów? Trudno powiedzieć. Film w reżyserii Taika Waititi swoją premierę będzie miał dopiero w listopadzie 2021 roku.

Na koniec zostawiliśmy przysłowiowe dwa zdania o filmie “Doctor Strange in the Multiverse of Madness”. W styczniu okazało się, że reżyser poprzedniej części przygód Strange’a nie wprowadzi postaci do 4 fazy filmów Marvela. Ponoć w grę wchodziły różnice koncepcyjne. Premiera sequela planowana jest dopiero na maj 2021 więc jest jeszcze sporo czasu żeby znaleźć nowego “odpowiedzialnego”.

Fabuła ma zostać osnuta wokół alternatywnych rzeczywistości i rozlicznych światów komiksowego multiuniversum. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć znane postacie w odmiennym wydaniu. Być może Doctor Strange trafi na taki świat, w który żyje wciąż Iron Man? Chociaż Robert John Downey Jr. wyznał w niedawnym wywiadzie, że zrobił już wszystko, co mógł dla kreacji Iron Mana i musiałby mieć jakiś wyjątkowy powód, żeby rozważyć powrót.

Jak widzicie sporo się dzieje! Premiery seriali i filmów 4 fazy zapowiadają się bardzo dobrze. Nic tylko czekać na moment, kiedy usługa Disney+ wejdzie do Polski a 4 faza oficjalnie wejdzie do kin.

Trzymamy rękę na pulsie. Damy Wam znać, gdy znów pojawią się nowe informacje!

PS. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie widział, łapcie na deser najnowszy materiał o przygodach Black Widow z Super Bowl. Premiera wiosną!

Newsletter