kapitanmarvel1140

Marvel w listopadzie. Dzieje się!

30.11.2018

Cześć. Zapraszamy na kolejne odwiedziny do Waszego ulubionego, superbohaterskiego uniwersum. Kto wie, czy nie ostatnie w tym roku… Tym bardziej usiądźcie wygodnie i zapraszamy do przeglądu świeżych doniesień ze świata Marvela. Na celowniku podsumowania znajdą się najważniejsze informacje z listopada.
Zaczynamy!

Captain Marvel

Promocja filmu o przygodach kobiecej superbohaterki Marvela nabiera rozmachu. Nic dziwnego! Wystarczy przypomnieć, że premiera tej produkcji planowana jest na 8 marca 2019 roku. Możecie więc liczyć na postępujący napływ informacji o pani kapitan. Póki co w listopadzie pojawił się nowy plakat filmowy, międzynarodowy trailer (niestety składający się ze znanych do tej pory scen) oraz zapowiedź książki dla dzieci o losach Carol Danvers.

Książka została napisana przez Johna Sazaklisa, a ilustracje przygotował Penelope R. Gaylord. Amerykańska premiera tej perełki dla najmłodszych czytelników przewidziana jest na styczeń 2019 rok.

 

Into The Spider-Verse

Sony Pictures promuje swoją nową animowana produkcję z uniwersum Marvela. Zwłaszcza w listopadzie wypłynęło sporo nowych materiałów. Kinowa produkcja ma opowiadać o perypetiach Milesa Moralesa, który planuje zostać następcą Petera Parkera, mężnie przejmując jego rolę jako Spider-Man. W historii pojawią się także alternatywne wersje samego Parkera, mroczniejsze i… dziwniejsze. Warto również dodać, że w animacji spotkacie znane nazwiska - Nicolas Cage i John Mulaney użyczą swoich głosów dwójce innych pajęczych postaci.

Polska premiera jest na 25 grudnia. Łapcie ostatni trailer. Jeszcze cieplutki.

 

Fanów Spider-Mana odsyłamy także do naszych nowych produktów, poświęconych temu bohaterowi. Są epickie.

 

Venom

Polscy widzowie Venoma byli pełni sprzecznych odczuć. Jednym film bardzo odpowiadał, inni spodziewali sie o wiele mroczniejszej historii. Niezależnie od subiektywnych opinii film wygenerował już pokaźną sumę 775,4 milionów dolarów. Licznik wyraźnie podkręciła premiera filmu w Chinach (9 listopada). Wiemy już na przykład, że Venom przebił finansowo każdą część klasycznej trylogii Star Wars, co jest nie lada wynikiem. Sony Pictures natomiast nie osiada na laurach, tylko planuje kolejną część produkcji. Sequel przewidziany jest na październik 2020 roku. Cieszycie się?

 

Guardians of the Galaxy

Czyżby znalazł się odpowiedni reżyser do 3 części Strażników? Jak wiecie - James Gunn dostał dyscyplinarkę i zamknięcie trylogii Guardians of the Galaxy stanęło pod znakiem zapytania. Bardziej “kiedy?” niż “czy?”, ale jednak. Pełna ekipa kosmicznych superbohaterów pojawiła się w Infinity War, teraz czekamy na ich powrót w Avengers 4, ale porządek w uniwersum musi być i wypadałoby zamknąć ich własną historię. Zagraniczne media donoszą, że Marvel ma na oku twórcę filmu Bumblebee i zachwycającej animacji Kubo and the Two Strings - Travisa Knighta. Jego nazwisko związane jest także z innymi, świetnymi animacjami jak The Boxtrolls, ParaNorman i Coraline. Brzmi to wszystko bardziej niż dobrze, ale bez potwierdzenia z oficjalnych źródeł możemy tylko gdybać i liczyć, że Guardians of the Galaxy vol. 3 jednak powstaną w tym dziesięcioleciu.

Za to fani komiksu dostaną małe co nieco od Domu Pomysłów. Peter Quill zadebiutuje na karatach zeszytów w wersji Old Man. Seria wystartuje na początku przyszłego roku, aby wypełnić lukę po zeszytach z Old Man Logan i Old Man Hawkeye. No i fajnie!

Avengers

Pierwsze komiksowe historie o Kamieniach Nieskończoności przypadają na lata 70. Aż do tej pory jednak żaden twórca nie przedstawił okoliczności ich powstania. W najnowszym komiksie, autorstwa Gerry’ego Duggana i Mike’a Deodato Juniora, Loki w końcu odkrywa ich tajemnicę. Ba! Nawet spotyka ich twórców, którzy wysyłają kamienie do wszystkich światów w multiwersum. Szczegóły możecie poznać w zeszycie Infinity Wars #5.

Wersja filmowa, którą poznajemy w Strażnikach Galaktyki jest nieco odmienna i wspomina o sześciu systemach istniejących przed Wielkim Wybuchem. To z nich tworzą się świecidełka Thanosa.

 

W maju przyszłego roku w końcu uda nam sie poznać finał opowieści o Kamieniach Nieskończoności i Szalonym Tytanie. Możecie dołączyć do globalnego odliczania dni do premiery na marvel.com. Klik >> https://www.marvel.com/movies/avengers-untitled

 

Nowy serial z uniwersum

Informowaliśmy Was niedawno, że Loki może dostać własny serial na platformie Disney+. Niniejszym chcielibyśmy potwierdzić te informacje, przekazując Wam oficjalne stanowisko twórców.

Serial live-action z Lokim w roli głównej jest już w produkcji. Tak. Zagra w nim Tom Hiddleston.

 

Pożegnanie

Na koniec zostawiliśmy najsmutniejszą wiadomośc listopada. Wiecie doskonale, co chcemy powiedzieć. W wieku 95 lat odszedł Człowiek Legenda. 12 listopada już na zawsze pozostanie dniem żałoby w uniwersum superbohaterów.

 

Panie Lee! Widzimy się w kinie na Avengers 4! Do zobaczenia.

 

Z ostatniej chwili - Netflix anulował Daredevila. 

 

 

Newsletter