glglglg

Kultowe gry, czyli ku pamięci wielkich tytułów

07.05.2019

Cześć!

Powracamy do tematu nowych łupów. Pokażemy Wam świeżutkie produkty z kategorii Geek’s heaven, a konkretnie akcesoria dedykowane kultowym tytułom i sprzętom ze świat gier. Przy okazji wiosennej dostawy gadżetów zadbaliśmy bowiem, aby nie zabrakło fanowskich perełek ze złotej epoki elektronicznej rozrywki.

 

Atari

Fani kultowego przedsiębiorstwa nie mogą narzekać na brak podzespołów w magazynie Good Loota. Ta pula gadżetów dostała nawet osobną kategorię.

Firma Atari, sięgająca lat ‘70, w Polsce na stałe zagościła w roku ‘85 dzięki uprzejmości zarządzających Peweksem. Dostępne było wtedy ośmiobitowe Atari, a od ‘87 na półkach pojawił się także model Atari ST. Jak podają źródła - książkowe i internetowe - w 1988 w Peweksie sprzedano w sumie 180 tysięcy komputerów Atari, co przekładało się na  1% światowego obrotu tej marki. Ot taka ciekawostka! Wracając jednak do nowych łupów, mamy dla Was w tej dostawie dwa gadżety.

Pierwsze akcesorium to skarpetki do kostki z rozpoznawalnym logo. Razem tworzą zachwycającą parę, a osobno są podzespołami czekającymi na montaż

Drugi łup to kubek ceramiczny z aplikacją termoaktywną. Pod wpływem gorących płynów ukaże się w całej okazałości, zdradzając credo Atari.

 

Nintendo/Game Boy

Kultowe konsolki z charakterystycznym krzyżykowym kontrolerem narodziły się w Kraju Kwitnącej Wiśni i zyskały na popularności w latach '90 (także w Polsce). W historii firmy najciekawszy jest jednak fakt, że jej początki datowane są na 1889 rok. Oryginalny pomysł na business zakładał bowiem produkcję kart do tradycyjnej japońskiej gry o nazwie hanafuda. Dziś jednak przedsiębiorstwo, założone w XIX wieku przez Fusajirō Yamauchiego, znane jest na całym świecie z produkcji gier konsolowych. W 2018 Nintendo zaktualizowało swoje wyniki sprzedażowe i wyszło około 700 milionów konsol wypuszczonych w świat. Wynik robi wrażenie.

My wypuszczamy dla Was dwa nowe łupy z tej kategorii - metaliczne breloczki, bardzo klasyczne, wręcz statuetkowe.

 

Super Mario

Jak już jesteśmy przy Nintendo, to koniecznie musicie zobaczyć dwa nowe produkty dedykowane grze Super Mario. Tej postaci nie trzeba nikomu przedstawiać. Dzielny hydraulik z cyfrowego świata od kilkudziesięciu lat ratuje księżniczkę Peach z różnych opresji. Jeśli Was również kiedykolwiek wciągnęło Mushroom Kingdom - i to niekoniecznie rurami hydraulicznymi - nowe łupy z pewnością Was zainteresują.

Pierwszy z nich to świecący breloczek w kształcie Question Block. Uruchamia się go po lekkim naciśnięciu kostki - zasilany jest bateriami.

Drugi łup to kubek ceramiczny z aplikacją termoaktywną. Pod wpływem ciepła akcesorium ujawnia postaci Mario i Yoshiego.

 

Space Invaders

Strzelanka wyprodukowana na automaty w 1978 w Japonii, ale  swoim zasięgiem objęła w końcu rynek międzynarodowy i stała się najpopularniejszą grą tego typu. Do dziś poszukiwana jest przez kolekcjonerów, a Księga Rekordów Guinnessa wskazuje ją jako najlepiej ocenianą grę na automat. Powiedzieć o niej tyle - to powiedzieć nic. Dla dzisiejszych graczy stanowi bowiem kamień milowy w tworzeniu współczesnych shooterów.

Śmiało można stwierdzić, że ta kosmiczna strzelanka zrewolucjonizowała przemysł gier komputerowych i wywarła olbrzymi wpływ na kulturę masową, stając się symbolem lat '70.

Posłuchajmy tych wspaniałych dźwięków!

Nowy łup na licencji Space Invaders to breloczek z wiernie oddaną kopią oryginalnego automatu. Niech to będzie Wasz prywatny, kolekcjonerski egzemplarz.

 

Pac-Man

Kolejny evergreen w historii gier znalazł przystań w naszym skarbc. Pac-Man początkowo pomyślany był jako automat, stopniowo jednak przeniósł się na sprzęty komputerowe takie jak Atari, Commodore czy PC.

Jego twórcą był Tōru Iwatani, pracownik japońskiej korporacji Namco, który ponoć za grę nie dostał nawet premii. Jego nazwisko przeszło jednak do historii. Po latach spokojnie można mówić o fenomenie Pac-Mana. Mimo iż gra wydana była pierwszy raz w 1980, cały czas zarówno jej elementy graficzne, jak i postaci są rozpoznawalne. Ba! Żółta kulka pojawia się w tekstach muzycznych, serialach i filmach. Nawet teraz możecie sobie zagrać w google doodle z Pac-Manem! O! Pyk!

W naszej strefie geeka znajdziecie akcesorium nawiązujące do pierwszego, klasycznego nośnika gry. Breloczek w formie żółtego automatu jest już do złupienia.

Kolejny gadżet nawiązuje do motywu pościgu. Historyczna ucieczka kultowych postaci rozciąga się tu od skarpetki do skarpetki.

Na koniec jeszcze jeden breloczek-otwieracz do butelek. Gwiazdą tego łupu jest sam Pac-Man i to w swojej najlepszej, rozpikselowanej formie.   

 

Kończymy na dzisiaj. Do napisania w kolejnej odsłonie!

Newsletter