loki

Filmowy świat Marvela. Newsy!

02.10.2019

Cześć,

poniżej znajdziecie podsumowanie ostatnich doniesień  z uniwersum Marvela. Spośród rozlicznych plotek i niepotwierdzonych informacji wyłuskaliśmy dla Was porcję konkretnych newsów. Pod lupą znalazł się wrzesień i czwarta faza Marvela, która właśnie nabiera rozpędu. 

Film Black Widow jest już w końcowej fazie produkcji. Oczywiście nieobrobiony materiał czeka jeszcze postprodukcja oraz charakterystyczne dla dużych przedsięwzięć dokrętki, ale wydaje się że pierwszomajowa data premiery nie powinna zaliczyć opóźnienia. Pojawiły się też doniesienia o udziale Roberta Downeya Jr. w filmie o Natashy. Historię Czarnej Wdowy osadzono po wydarzeniach z produkcji Captain America: Civil War więc obecność Iron Mana nie powinna dziwić. Zakładamy jednak, że twórcy mogli wykorzystać do tego celu nawet nieopublikowane materiały z filmu o Kapitanie. Wszystko okaże się wiosną przyszłego roku.

 

We wrześniu ujawniono także robocze tytułu dla serialowych produkcji Loki i Moon Knight.

Opowieść o nordyckim bohaterze otrzymała nazwę River Cruise. Wiemy również, że seria będzie składać się z 6 odcinków, a w roli głównej wystąpi oczywiście Tom Hiddleston. Fabuła ma natomiast nawiązywać do wydarzeń związanych ze zniknięciem Lokiego z Tesseraktem i jego podróży po dziejach ludzkości. Premiera serii zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku.

Co do Moon Knighta wiemy, że otrzymał tytuł Good Faith. To właściwie jedyna konkretna informacja związana z serią o postaci, którą możecie znać pod imieniem Marc Spector. 

W tym miejscu warto przypomnieć, że wśród serialowych zapowiedzi na najbliższe lata znalazł się także debiut Kamali Khan, czyli trochę innego wcielenia Ms Marvel oraz seria o She-Hulk. Obie Panie trafią do Disney+ w 4 fazie Marvela, ale kiedy dokładnie? Tego nie wiemy.

 

Na dziś Disney+  zapowiedziało natomiast dostępność na platformie legendarnych animacji z lat 80. i 90. 

Do obejrzenia będą m.in: X-Men (1992), Spider-Man (1994), Spider-Woman (1979), Spider-Man (1981), Spider-Man and his Amazing Friends, Iron Man (1994), Fantastic Four (1994)

Premiera platformy zaplanowana jest na 12 listopada, ale data startu Disney+ dla naszego kraju pozostaje nieznana.

 

Na osłodę mamy jednak fantastyczny materiał od MCU, który podsumowuje trzy dotychczasowe fazy i zapowiada The Infinity Saga, czyli kolekcjonerskie wydanie wszystkich filmów Marvela z tego okresu. 

23 filmy! Od pierwszej część Iron Mana z roku 2008 po Endgame z 2019!

Zobaczcie koniecznie. To cała epoka kinowych emocji.

Tym razem to tyle. Damy znać, gdy pojawi się nowa porcja tłustych nowinek od MCU.

Newsletter